Jedna Drużyna - dwie akcje. Bezpieczni Nad Wodą i pokaz pierwszej pomocy 3-10-2017

Computer College ma przyjemność poszczycić się własną Młodzieżową Drużyną Przeciwpożarniczą. Wczoraj jej członkowie i członkini: Konrad Kujawski – IIIW, Klaudia Link – IIW, Bartosz Pniewski – IIW, Konrad Todorowski – IIW, wzięli udział (pod baczną opieką Pana Andrzeja Muszyńskiego-Hudemczuka) w zabezpieczeniu imprezy przeznaczonej dla dzieci pod nazwą „BEZPIECZNI NAD WODĄ". Przedsięwzięcie odbyło się na terenie Parku Wodnego w Koszalinie, a patronatem objął je Prezydent Miasta Koszalina. Realizatorami byli przedstawiciele Miejskiej Komendy Policji w Koszalinie, Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, OSP ORW KP „Mares" oraz koszalińskiego WOPR. Program imprezy podzielono na część teoretyczną i praktyczną. Rozmawiano z dziećmi o bezpiecznym pływaniu i zabawach wodnych. Odbyły się też pokazy w wodzie, m.in.: podejmowanie tonącego z wody, używanie podstawowego sprzętu ratowniczego, pierwsza pomoc. Ponieważ chętnych było naprawdę dużo podzielono ich na około dwudziestoosobowe grupy, które kolejno odwiedzały poszczególne stanowiska organizatorów zajęć. Impreza była wyjątkowo udana i bez wątpienia bardzo pouczająca. Całą akcję kontynuowaliśmy dzisiaj w szkole. Młodzieżowa Drużyna Przeciwpożarnicza (w niezmienionym składzie) zaprezentowała pokaz pierwszej pomocy. Uczniowie CC mogli zobaczyć, a potem nauczyć się podstaw udzielania pomocy w nagłych wypadkach. Dziękujemy naszym uczniom za profesjonalizm i zaangażowanie!