"Bezpieczny Senior" - akcja uczniów Computer College 17-05-2016

13 maja 2016 roku, w ramach programu „Bezpieczna Szkoła", odbyło się spotkanie seniorów i młodzieży klas I i II (klasa policyjna) Computer College. Rozmawiano m.in. o tym jak kiedyś wyglądała edukacja oraz o bezpieczeństwie w szkole. Korzystając z okazji, młodzi ludzie przestrzegali również osoby starsze przed oszustami, którzy mogą próbować okraść ich z oszczędności życia.Spotkanie zostało zorganizowane w Domu Pomocy Społecznej w Koszalinie. Wzięli w nim udział podopieczni ośrodka oraz uczniowie z Computer College. Inicjatorem i prowadzącym był policjant z koszalińskiej komendy, nadkom. Robert Faryniarz.
Podczas Nocy Muzeów w Koszalinie nastąpiła kontynuacja akcji uczniów klasy policyjnej w promowaniu czujności osób starszych przed kradzieżą, wyłudzaniem od nich pieniędzy metodą "na wnuczka", " na policjanta" itd. Uczniowie rozdawali ulotki specjalnie przygotowane na tę okoliczność. Akcję wśród seniorów w Muzeum i Archiwum w Koszalinie promowali uczniowie klasy policyjnej II A Computer College - Natalia Stańczak i Kacper Bartulewicz.
Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne sposoby działania.