Dzień Językowy 2016 17-02-2016

Pod koniec stycznia, ściślej we wtorek 26, uczniowie i nauczyciele Computer College wzięli udział w zorganizowaniu i świętowaniu Dnia Językowego. Do przedsięwzięcia „zaproszono" Japonię, Hiszpanię, Francję, Włochy, Irlandię, Grecję, Szwecję, Szwajcarię, Anglię i Szkocję. Było kolorowo i głośno, jak w teatralnej garderobie. Ogłoszono konkurs międzyklasowy. Za kryteria oceny obrano wystrój sali, urodę własnoręcznie wykonanych flag, puzzli, plakatów, no i oczywiście zaangażowanie (stroje, prezentacje słowne, pracę zespołową).
Wszyscy wykazali się wyjątkową kreatywnością. Nauczyciele udzielili wsparcia duchowego i merytorycznego, a uczniowie pieczołowicie ozdobili klasy i korytarze szkolne. Kolaże i kompozycje zrobione z okazji Dnia Językowego okazały się na tyle ciekawe i atrakcyjne, że nikt nie ma ochoty ściągać ich ze ścian.
Jeżeli chcecie je obejrzeć, zapraszamy na ulicę Heleny Modrzejewskiej 71.
Pracę twórczą wspomagały półmiski słodkości, potrawy regionalne i litry gorącej herbaty. Ukoronowaniem imprezy były warsztaty językowe. Poprowadził je Pan Richard Mullaney, przedstawiciel organizacji NaukaBezGranic, który przyjechał do nas z Irlandii.
Zapraszamy za rok, Pana Richarda rzecz jasna, a także wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć
w zorganizowanej przez Computer College zabawie.

Poniżej klasyfikacja konkursu (Francuzi, Szwajcarzy i Włosi zacierają ręce):
I miejsce - I PTI – Francja - sala 204
II miejsce- II PTI – Szwajcaria - sala 102