Sprawni jak żołnierze 2017 11-06-2017

XL Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne "SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE - 2017"
W dniach 18-19 maja 2017 r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbyły się zawody „"SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE - 2017. Wzięło w nich udział 12 reprezentacji dziewcząt i 14 reprezentacji chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych.
Dwa dni zmagań młodzieży zachodniopomorskich szkół otworzyli komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych płk dypl. Dariusz Sienkiewicz oraz płk dypl. Włodzimierz Chupka - Szef Oddziału Kształcenia Zawodowego Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Wieloboju Sprawnościowo - Obronnym „Sprawni jak żołnierze - 2017" odbyły się po raz czterdziesty.
Organizatorem przedsięwzięcia było Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współudziale Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, 17. Wojskowego Oddziału Gospodarczego oraz 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego. W zawodach brały udział dziewczęta oraz chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych – głównie uczniowie klas o profilu mundurowym.
Celem zawodów była popularyzacja wśród młodzieży zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnicy mogli sprawdzić się w konkurencjach takich jak: strzelanie z kbks, rzutu granatem, biegu na orientację, pierwszej pomocy przedlekarska oraz z biegowego testu sprawnościowego. (źródło tekstu i zdjęć: http://cssp.wp.mil.pl/pl/index.html) .
W klasyfikacji drużynowej chłopców uczniowie Computer College zajęli zaszczytne szóste miejsce. W naszej ekipie na laury zasługuje strzelec wyborowy Kacper Bartulewicz, który w rywalizacji 42 zawodników zajął 5 pozycję. Gratulujemy!