Święto Liczby Pi 16-03-2017

Gatunek ludzki lubuje się w we wszelkiej maści świętach. Zapewne nie wszyscy wiecie, że istnieje Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Z całkiem niepewnych źródeł znamy termin – jest to 27 lutego. Na świętowanie przyjdzie nam poczekać jeszcze rok. Skala uroczystego obchodzenia dni poświęconych komuś lub czemuś jest ogromna – od Dnia Windy po Dzień Ziemi – nic więc dziwnego, iż w tym oceanie uroczystości znalazło się miejsce dla skromnej, acz wyjątkowo tajemniczej liczby Pi. Święto Liczby Pi ma rodowód amerykański, jednak doskonale przyjęło się w niektórych europejskich krajach. Stanowi ono świetną okazję do zweryfikowania swojej matematycznej wiedzy na wesoło, przygotowania oryginalnych prezentacji i wysłuchania ciekawych prelekcji. W Computer College odbył się na tę okoliczność konkurs. Dyplomy z nazwiskami zwycięzców znajdziecie poniżej. Jeżeli dotychczas nie zgłębiliście istoty niesamowitej liczby Pi, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez naszych uczniów, Emilię Goluchowską z II PLO i Tomasza Hałuszkę z III PLO.