Uczniowie CC na spotkaniu z fundacją MultiOcalenie 23-11-2016

18.11.2016 w siedzibie NOT w Koszalinie odbyło się spotkanie zorganizowane przez warszawską fundację MultiOcalenie, której obszarem działania jest dialog międzykulturowy i szeroko rozumiana sytuacja imigrantów.
Uczniowie III klas mundurowych CC mieli okazję uczestniczyć w przedsięwzięciu i wysłuchać prelekcji na temat m.in. integracji i dyskryminacji, różnic kulturowych, religijnych i obyczajowych, przyczyn, skutków i skali kryzysu migracyjnego, a także mitów i stereotypów o uchodźcach oraz rozwiązywania konfliktów w środowisku wielokulturowym. Poruszona została też kwestia psychologicznych aspektów inności i obcości.
Liczymy na to, że w naszym mieście pojawi się jeszcze więcej podobnych inicjatyw. Bez dialogu i tolerancji jesteśmy zagrożeni nie tylko jako jednostki, ale również jako naród.