VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Computer College 2-10-2017

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Jaki jest cel akcji?

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych" zaległości. Natomiast nauczyciele mogą dać przykład uczniom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Na czym polega?

„Tabliczkowa wiedza" sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz nauczycieli.

Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla...dorosłych. Uczniowie natomiast są niezwykle zmotywowani pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wszystko odbywa się pod opieką osoby dorosłej, która czuwa nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

Nauczyciele koordynujący ŚDTM w szkołach przygotowują swój ostateczny plan działania. I w końcu, po angażujących przygotowaniach (które są przede wszystkim świetną zabawą!) mamy akcję, która co roku wyłania tysiące Ekspertów Tabliczki Mnożenia.(źródło tekstu: http://www.wmtday.org/pl/podstawowe-informacje-o-akcji).

Poniżej zdjęcia z obchodów tego ciekawego dnia w Computer College.