Wyjazd uczniów Computer College na debatę oxfordzką 23-06-2016

W dniach  18-19  czerwca 2016 r.   nauczycielki   szkół  „Computer  College” Anna Gorzechowska i Beata Koszykowska wraz z dwojgiem uczniów z klasy I PTI Adamem Kochanowskim i Bartoszem Urbańskim zostali zaproszeni na debatę oxfordzką.  Organizatorami wydarzenia byli British Alumni Society i Oxford University Press.  British Alumni Society jest stowarzyszeniem działającym od 1999 roku i skupia absolwentów uniwersytetów brytyjskich w Polsce, zaś  Oxford University Press to największe wydawnictwo uniwersyteckie na świecie.

Organizatorzy od wielu lat i na licznych debatach promują umiejętność spierania się
i sztukę argumentowania w formie debaty oxfordzkiej, tradycyjnie stosowanej na Uniwersytecie Oxfordzkim. Tym razem uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie w Sali Wielkiej podczas wielkiego finału cyklu akademickich debat oxfordzkich.

W tym roku  debata dotyczyła szkoły a postawiona teza brzmiała:

„Szkoła przygotowuje do życia w świecie, który nie istnieje”