Autoryzowane centrum egzaminacyjne Certiport 15-02-2017

CENNIK EGZAMINÓW

 

Od lutego 2017 roku jesteśmy Autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym Certiport.

Certiport jest najdynamiczniej rozwijającą się, a zarazem największą siecią (ponad 12 000) Autoryzowanych Centrów Egzaminacyjnych. Autoryzowane egzaminy dostępne w Centrum Certyfikacji Certiport są bardzo popularne w krajach zachodnich – w tym roku Certiport intensyfikuje swoje działania i zaznacza swoją obecność w Polsce.
Certiport koncentruje się na egzaminach na poziomie „associate” co powoduje, że są idealne jako pierwszy autoryzowany certyfikat, który jest doskonałym impulsem w karierze i rozwoju osobistym.
Sprawność w obsłudze programów Microsoft Office jest przez pracodawców postrzegana jako miara efektywności pracownika.
Czy jesteś w stanie sporządzić doskonałą graficznie ofertę w 5 min.? Czy wykonując istotne dla firmy obliczenia w Excelu zawracasz głowę kolegom w pracy? Wreszcie czy potrafisz zarządzać swoim czasem i organizować grupową pracę swojego zespołu przy pomocy Microsoft Outlook? Czy wiesz jak działa SharePoint? Takich właśnie narzędzi używa się w nowoczesnych firmach. Dobry pracodawca mając wiele ofert wybierze pracownika z certyfikatem, który gwarantuje większą wydajność.

Obecnie w centrach Certiport dostępne są egzaminy MOS w wersjach: 2007, 2010, 2013. 

Cały proces certyfikacji MOS sprowadza się do trzech kroków: 

1.      NAUKA: dowiedz się, jak korzystać z pakietu Microsoft Office z bogatych w treść źródeł: podręczników, kursów, zasobów wideo i wielu, wielu innych. Zgłoś się do Fundacji IT - Autoryzowanego Partnera Certiport i poproś o pomoc w znalezieniu odpowiednich materiałów, dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

2.      PRAKTYKA: stosuj interaktywne narzędzia przygotowujące do egzaminów oraz egzaminy próbne. Pracownicy Fundacji IT pomogą Ci znaleźć odpowiednie materiały, które ułatwią Tobie i Twoim studentom w przygotowanie się do egzaminów certyfikujących MOS. 

3.      CERTYFIKACJA: potwierdź swoje umiejętności zdając odpowiedni egzamin Certiport.

Microsoft Word to edytor tekstu, który wchodzi w skład najnowszego pakietu biurowego – Microsoft Office. Microsoft Word jest wszechstronny i może służyć do codziennej pracy biurowej, w szkole, domu lub do pisania książek. Microsoft Word jest najpopularniejszym i najbardziej cenionym edytorem tekstu na świecie. 

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie 77-418: MOS Word 2013

 1. Tworzenie dokumentów i zarządzanie nimi
 2. Formatowanie tekstu, akapitów i sekcji
 3. Tworzenie tabel i listopad Stosowanie odwołań
 4. Wstawianie i formatowanie obiektów

Microsoft Excel to najbardziej rozbudowany arkusz kalkulacyjny na świecie, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie pracy przy komputerze. Microsoft Excel stanowi podstawę dla księgowych, analityków i zwykłych pracowników biurowych, którzy muszą dokonywać jakichkolwiek obliczeń.

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie 77-420: MOS Excel 2013

 1. Tworzenie arkuszy i skoroszytów I zarządzanie nimi
 2. Tworzenie komórek i zakresów
 3. Tworzenie tabel
 4. Stosowanie formuł i funkcji
 5. Tworzenie wykresów i obiektów

Microsoft PowerPoint to program do tworzenia pokazów slajdów, nieoceniony przy konferencjach, naradach, zebraniach, podczas konferencji prasowych i wszędzie tam gdzie trzeba pokazać w jasny i przystępny sposób wyniki prac lub wyjaśnić kluczowe zagadnienia.

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie 77-422: MOS PowerPoint 2013

 1. Tworzenie prezentacji i zarządzanie nimi
 2. Wstawianie i formatowanie kształtów i slajdów
 3. Tworzenie zawartości slajdów
 4. Dodawanie przejść i animacji
 5. Zarządzanie wieloma prezentacjami

Microsoft Outlook to rozbudowany klient poczty elektronicznej, kalendarz i organizer a także czytnik RSS i platforma współpracy korporacyjnej. 

Microsoft Outlook to koń roboczy w wielu firmach - podstawowe narzędzie pracy i źródło informacji. Microsoft Outlook pozwala na filtrowanie, tagowanie i wyszukiwanie wiadomości. Dynamiczny folder wyszukiwania pozwala na łatwy dostęp do najistotniejszych informacji. Microsoft Outlook posiada obsługę poczty, kalendarz z terminarzem, listę kontaktów synchronizowaną online, listę zadań, notatnik czy dziennik. Użytkownik do każdego typu zdarzenia może utworzyć w Microsoft Outlook 2010 skrót w panelu nawigacyjnym. 

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie 77-423: MOS Outlook 2013

1       Zarządzanie środowiskiem programu Outlook (25-30%)

2       Zarządzanie wiadomościami (25-30%)

3       Zarządzanie harmonogramami (30-35%)

4       Zarządzanie kontaktami i grupami (15-20%)

Microsoft Access to relacyjna baza danych przeznaczona dla niewielkich firm i zastosowań na niewielką skalę. Microsoft Access pozwala zbudować intuicyjną bazę danych przy niewielkiej wiedzy i bez kosztownych rozwiązań. Z drugiej strony Microsoft Access stanowi świetne narzędzie do zarządzania profesjonalnymi bazami, takimi jak MS SQL Server.  

Microsoft Access to znakomity produkt umożliwiający stworzenie bazy danych w firmie lub instytucji przez osoby, które nie znają składni SQL. Choć utworzenie bazy od podstaw wymaga dużej wiedzy, to skorzystanie z gotowych szablonów i kreatorów Microsoft Access jest dziecinnie proste. 

Microsoft Access posiada funkcję tworzenia zapytań, przeglądania danych w formie tabeli, tworzenia raportów, wykresów i wielu niezbędnych dodatków. 

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie 77-424: MOS Access 2013

 1. Tworzenie nowej bazy danych (20-25%)
 2. Tworzenie tabel (25-30%)
 3. Tworzenie kwerend (15-20%)
 4. Tworzenie formularzy (15-20%)
 5. Tworzenie raportów (15-20%)

 

Usługa    SharePoint    Online    zapewnia    zaawansowane    funkcje programu

SharePoint bez nakładu pracy związanego z samodzielnym zarządzaniem infrastrukturą. Elastyczne opcje zarządzania zapewniają zachowanie kontroli potrzebnej do spełnienia wymagań zgodności organizacji, zapewniając dostęp do programów Exchange i Lync, klientów pakietu Office i aplikacji sieci Web.

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie 77-419: MOS SharePoint 2013

 1. Tworzenie i formatowanie zawartości (25-30%)
 2. Zarządzanie witrynami SharePoint (30-35%)
 3. Uczestnictwo w społecznościach użytkowników (15-20%)
 4. Konfigurowanie i konsumpcja wyników wyszukiwania witryny (15-20%)

Microsoft OneNote to Twój cyfrowy notes do gromadzenia ważnych informacji osobistych i biznesowych. W tej aplikacji pakietu Microsoft Office możesz notować pomysły, dodawać obrazy, aktualizować listę zakupów i sprawdzać swoją listę zadań. Gdziekolwiek jesteś, w domu, w biurze, czy w drodze, Twoje notatki podróżują razem z Tobą. Są automatycznie zapisywane i synchronizowane w chmurze, więc zawsze masz ich najnowsze wersje na wszystkich urządzeniach. Udostępniaj notatki znajomym i współpracownikom. Planuj urlop, udostępniaj protokoły ze spotkań i prezentuj swojej notatki innym. 

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie 77-421: MOS OneNote 2013

 1. Zarządzanie środowiskiem OneNote (25-30%)
 2. Współpraca i współdzielenie pracy z innymi użytkownikami (15-20%)
 3. Organizacja i wyszukiwanie notatek (20-25%)
 4. Edytowanie i łączenie zawartości w programie OneNote (25-30%)

MOS MASTER CERTIFICATION 2013

Tytuł MOS Master to rozpoznawalny i wiarygodny znak pokazywany przez kandydatów przyszłym i obecnym pracodawcom, że kandydaci aktywnie i w sposób świadomy dbają o podnoszenie swoich kwalifikacji technologicznych dążąc do osiągnięcia poziomu mistrzowskiego.

 

MOS 2013 Master Certification

 

Ścieżka

Egzaminy wymagane

Egzaminy do wyboru (wybiera się tylko jeden)

Liczba egzaminów

Word

77-425: Word 2013 Expert cz. 1

77-422: PowerPoint 2013

4

77-426: Word 2013 Expert cz. 2

77-424: Access 2013

77-420: Excel 2013

77-423: Outlook 2013

 

77-419: SharePoint 2013

 

77-421: OneNote 2013

Excel

77-427: Excel 2013 Expert cz. 1

77-422: PowerPoint 2013

4

77-428: Excel 2013 Expert cz. 2

77-424: Access 2013

77-418: Word 2013

77-423: Outlook 2013

 

77-419: SharePoint 2013

 

77-421: OneNote 2013

Experts

77-425: Word 2013 Expert cz .1

Nie są wymagane żadne dodatkowe egzaminy

4

77-426: Word 2013 Expert cz. 2

77-427: Excel 2013 Expert cz. 1

77-428: Excel 2013 Expert cz. 2

.                                                             

Certyfikat MCE (Microsoft Certified Educator) potwierdza kompetencje w zakresie ogólnej wiedzy o technologiach stosowanych w nauczaniu oraz zdolność do prowadzenia urozmaiconych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb zajęć edukacyjnych.

Certyfikat MCE jest dowodem, że instruktor/nauczyciel zdał egzamin z wiedzy technologicznej dotyczącej sześciu dziedzin, które odpowiadają obszarom ramowych kompetencji dla nauczycieli określonych przez UNESCO ICT:

 • Znajomość strategii edukacyjnej,
 • Program nauczania i oceniania,
 • Pedagogika,
 • ICT/narzędzia technologiczne,
 • Organizacja i zarządzanie,
 • Rozwój zawodowy,

Certyfikat MCE doskonale odpowiada potrzebom: kształcących się i pracujących nauczycieli, instruktorów oraz wydziałów uczelni i kolegiów nauczycielskich.

 

W ramach pomocy w przygotowaniu się do wymagającego egzaminu firma Microsoft oferuje kompleksowy program kursów internetowych Teaching withTechnology.

Egzamin certyfikacyjny nie ocenia biegłości w posługiwaniu się poszczególnymi narzędziami technologicznymi - ma na celu sprawdzenie, czy nauczyciele/instruktorzy potrafią zastosować swoje umiejętności ICT we wspomnianych sześciu obszarach. 

Informacje o możliwości uzyskania certyfikatu umożliwiającego nauczanie w zakresie poszczególnych produktów i technologii Microsoft można znaleźć na stronie Microsoft Certified Trainer.

Proponujemy dyrektorom instytucji edukacyjnych w Polsce rozważenie włączenia certyfikatu MCE do programów szkolenia nauczycieli i rozwoju zawodowego. Egzamin można zorganizować i przeprowadzić w obiektach instytucji oświatowej. Licencje dla instytucji oświatowych można zakupić w firmie Certiport, która jest autoryzowanym partnerem firmy Microsoft w zakresie egzaminów MCE.

       

Microsoft Technology Associate to zestaw doskonałych egzaminów certyfikacyjnych, które pozwala ukierunkować rozwój studenta jako programisty (aż 8 różnych specjalności!), administratora baz danych lub specjalisty od systemów operacyjnych. Wejście na tę ścieżkę, owocuje doskonałymi ofertami pracy w przyszłości. 

Założenia strategiczne programu Microsoft Technology Associate:

 • Stworzony z myślą o studentach zaczynających swoją karierę w zakresie technologii informatycznych.
 • Sprawdza podstawy najważniejszych zagadnień technologicznych, przygotowując studentów do wejścia na poziom zaawansowany certyfikacji MCSA I MCSD, pozwalając na udział w stażach i wzbogacanie doświadczenia zawodowego.
 • Egzaminy zdawane w macierzystych instytucjach edukacyjnych przygotowują studenta do kariery IT w świecie zewnętrznym.
 • Wdrażanie studentów do zaawansowanych kursów na poziomie MCSA i MCSD oraz do wejścia na rynek pracy.
 • Egzaminy dostępne w ramach licencji (tylko dla centrów edukacyjnych).

Egzaminy MTA przypisane są do trzech głównych ścieżek certyfikacji.

 • EXAM 98-368: Windows Mobility and Device Fundamentals
 • EXAM 98-369: Office 365 Cloud Fundamentals
 • EXAM 98-361: Software Development Fundamentals
 • EXAM 98-363: Web Development Fundamentals
 • EXAM 98-372: .NET Fundamentals
 • EXAM 98-375: HTML5 Application Developer Fundamentals
 • EXAM 98-374: Gaming Development Fundamentals
 • EXAM 98-349: Software Testing Fundamentals

 

 • EXAM 98-364: Database Administration Fundamentals

 

 • EXAM 98-365: Windows Server Administration Fundamentals
 • EXAM 98-366: Networking Fundamentals
 • EXAM 98-367: Security Fundamentals
 • EXAM 98-349: Windows Operating System Fundamentals

                

Certyfikaty Adobe Certified Associate to doskonały sposób na potwierdzenie swoich umiejętności twórczych w zakresie pracy z programami firmy Adobe!

Produkty firmy Adobe są niekwestionowanym standardem na rynku edycji grafiki komputerowej, dźwięku, animacji, wideo, stron internetowych oraz technologii mobilnych. Znajomość oprogramowania Adobe połączona z talentem otwiera drogę do wspaniałej kariery, a posiadanie certyfikatu Adobe Certified Associate zapewnia kandydatom dużą przewagę podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej.

Adobe Certified Associate jest jednocześnie bardzo skutecznym programem certyfikacji z zakresu technologii informatycznych dopasowanym do potrzeb nauczania nowych technologii oraz wysokiej jakości standardów rozwoju kadr pracowniczych, jak również odpowiada na zapotrzebowanie pracodawców, przemysłu i rynku pracy.

Oprogramowanie Adobe Dreamweaver jest standardem na rynku tworzenia i edycji stron HTML oraz multimedialnych stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. 

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie ACA Adobe Dreamweaver:

 • Znajomość standardów i ustalanie wymogów projektów graficznych.
 • Projektowanie wyglądu I układu strony,
 • Znajomość interfejsu programu Adobe Dreamweaver,
 • Dodawanie zawartości za pomocą programu Dreamweaver,
 • Porządkowanie zawartości projektów mutlimedialnych za pomocą programu Dreamweaver,
 • Ewaluacja i utrzymanie strony za pomocą programu Dreamweaver.

 

Adobe Flash Professional to potężne środowisko do tworzenia animacji i treści multimedialnych. Format ten zmienił sieć, gry i upowszechnił wideo w internecie.

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie ACA Adobe Flash Professional:

 • Znajomość standardów i ustalanie wymogów projektu,
 • Identyfikacja elementów multimedialnych projektów interaktywnych, 
 • Znajomość interfejsu programu Adobe Flash Professional,
 • Tworzenie elementów mediów interaktywnych za pomocą programu

Adobe Flash Professional, 

 • Ewaluacja elementów mediów interaktywnych za pomocą programu Adobe Flash Professional.

 

Adobe Photoshop to najbardziej zaawansowany edytor grafiki dostępny na rynku. Można w nim wykonać najróżniejsze zadania graficzne, od zwykłych fotomontaży po złożone projekty 3D i ilustracje. Program ten imponuje różnorodnością funkcji i oferuje mnóstwo możliwości, przez co nie należy do najprostszych pod względem obsługi.

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie ACA Adobe Photoshop:

 • Znajomość standardów i ustalanie wymogów projektów graficznych,
 • Identyfikacja elementów projektu w procesie przygotowywania zdjęć,
 • Zasady pracy w środowisku Adobe Photoshop,
 • Tworzenie i edycja obrazów przy użyciu programu Adobe Photoshop.             Przygotowanie i publikacja obrazów cyfrowych.

Adobe Premiere Pro to aplikacja do edycji materiałów wideo oparta na funkcji pracy w czasie rzeczywistym. Jest idealną propozycją do produkcji materiałów zarówno w niskich jak i w wysokich  rozdzielczościach. Narzędzia do edycji plików audio i video dają precyzyjną kontrolę nad praktycznie każdym aspektem produkcji. 

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie ACA Adobe Premiere Pro:

 • Znajomość standardów i ustalanie wymogów projektu,
 • Identyfikacja elementów graficznych w procesie przygotowywania projektów video,
 • Znajomość wyglądu i narzędzi programu Adobe Premiere Pro,
 • Edycja klipów video za pomocą Adobe Premiere Pro,
 • Eksportowanie plików wideo za pomocą Adobe Premiere Pro.

 

Adobe Illustrator jest oprogramowaniem do obróbki grafiki wektorowej typu premium używanym do tworzenia i edycji grafik skalowalnych. Stosując szereg zaawansowanych funkcji pracownicy używający tego oprogramowanie są w stanie wcielać w życie swoje unikalne wizje graficzne dotyczące kształtów, kolorów, efektów i typografii, a przy tym dokonać błyskawicznej edycji najbardziej złożonych projektów. 

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie ACA Adobe Illustrator:

 • Znajomość standardów i ustalanie wymogów projektu,
 • Identyfikacja elementów projektu w procesie przygotowywania projektów graficznych,
 • Zasady pracy w środowisku Adobe Illustrator,
 • Tworzenie i edycja grafiki za pomocą programu Adobe Illustrator,
 • Umiejętność archiwizacji, eksportu i publikowania grafiki za pomocą programu Adobe Illustrator.

 

Adobe InDesign to narzędzie od służące do projektowania wszelkich form mediów zarówno na papierze, jak i w formacie cyfrowym. Z Adobe InDesign można stworzyć wszystko: od broszury po w pełni funkcjonalną stronę internetową, e-booki (EPUB), czasopisma w formie papierowej lub cyfrowej. 

Zagadnienia sprawdzane na egzaminie ACA Adobe InDesign:

 • Znajomość standardów i ustalanie wymogów projektów,
 • Identyfikacja elementów graficznych w procesie przygotowywania składów graficznych, 
 • Zasady pracy w środowisku Adobe InDesign,
 • Tworzenie składów graficznych za pomocą Adobe InDesign,
 • Umiejętność archiwizacji, eksportu i publikowania układów graficznych za pomocą programu Adobe InDesign.

Program certyfikacyjny Adobe Certified Associate to szereg fantastycznych egzaminów, a zarazem doskonałych narzędzi, które obiektywnie i skutecznie zweryfikują stopień biegłości, jaki prezentuje kandydat w trakcie pracy z aplikacjami Creative Cloud (CC), Creative Suite 6 (CS6) oraz Creative Suite 5 (CS5). 

Firma Adobe dba o najwyższy standard swojego programu certyfikacyjnego, dlatego certyfikaty ACA Creative

Cloud są ważne przez 3 lata od momentu wydania. Pozostałe certyfikaty ACA dotyczące „pudełkowych” wersji programów Adobe (CS5, CS6) są ważne bezterminowo.  

Oprogramowanie AutoCAD to najlepsze na świecie narzędzia do projektowania wykorzystywane przez: architektów, mechaników, elektryków oraz (m.in. dzięki wielu specjalistycznym rozszerzeniom) na dobrą sprawę wszelkich innych projektantów. Certyfikacja z produktów firmy Autodesk to gwarancja pracy w dziesiątkach twórczych zawodów.

 

 

Certyfikat Umiejętności Komputerowych i Użytkowania Internetu.

Światowy standard certyfikacji komputerowej

IC3 jest zestawem trzech międzynarodowych egzaminów:

▪ Podstawy pracy z komputerem

▪ Kluczowe programy i aplikacje

▪ Internet i funkcjonowanie w sieci

Certyfikaty z serii IC3 to pierwszy odpowiedzialny krok do potwierdzenia świadomości własnej świadomości cyfrowej. Standanrd certyfikacji IC3 jest polecany przez największe firmy branży ICT. Jest to obiektywne i miarodajne narzędzie sprawdzające poziom umiejętności komputerowych, zalecane przede wszystkim kandydatom zaczynającym swoją przygodę z certyfikacją ICT.

Każdy egzamin IC3 to osobne świadectwo kompetencji, natomiast zdanie wszystkich trzech egzaminów owocuje uzyskaniem specjalnego certyfikatu potwierdzającego osiągnięcie pełnej standaryzacji IC3.

Pracodawcy mają świadomość, że osoby posiadające ten certyfikat potrafią sprawnie korzystać z technologii cyfrowych, analizować dane, tworzyć dokumenty, przetwarzać informacje, korzystać z najważniejszych aplikacji w środowisku biurowym, takich jak MS Office Excel, Word i PowerPoint.

Każda firma zatrudniająca osoby świadome cyfrowo od razu odczuwa wzrost efektywności swoich pracowników i dzięki temu potencjał firmy może rozwijać się o wiele szybciej i ekonomiczniej.

Fakty:

 • Egzaminy przeprowadzane są w języku polskim i składają na nie symulacje oraz pytania testowe.
 • Egzaminy IC3 sprawdzane są automatycznie, a wynik egzaminu znany jest natychmiast po ukończeniu testu.
 • Certyfikat w formie PDF dostępny jest już po kilku minutach od zdania egzaminu, a fizyczny certyfikat (wydrukowany dyplom imienny) wysyłany jest na adres domowy kandydata drogą pocztową ze Stanów Zjednoczonych.
 • Program IC3 dostarcza fundamentalną wiedzę niezbędną, aby osiągnąć sukces we wszelkich obszarach, które wymagają użycia komputerów, najważniejszych programów biurowych oraz Internetu.
 • Program IC3 to jeden z najważniejszych standardów certyfikacji komputerowej na świecie.
 • Sylabus (tj. zagadnienia egzaminacyjne), programu IC3 pokrywa się całkowicie z zakresem DIGCOMP i jest w pełni „skalowalny” do polskich oraz europejskich ram kompetencji zawodowych (tzw. NFQ i EFQ).
 • Egzaminy IC3 można w bardzo łatwy i intuicyjny sposób wdrożyć do posiadanej infrastruktury komputerowej.
 • IC3 nadaje się doskonale zarówno do małych laboratoriów egzaminacyjnych komercyjnych firm szkoleniowych, jak również do dużych (wielostanowiskowych) laboratoriów komputerowych instytucji edukacyjnych lub korporacji.              

Certyfikat Umiejętności Komputerowych i Użytkowania Internetu.

Światowy standard certyfikacji komputerowej

Najważniejsze zagadnienia:

 

ZAKRES EGZAMINÓW IC³

INTERNET I FUNKCJONOWANIE W SIECI

Najważniejsze zagadnienia: 

 • Sieci
 • Bezpieczeństwo
 • Wyszukiwarki internetowe
 • E-mail
 • Internet
 • Wpływ technologii komputerowych na społeczeństwo

KLUCZOWE PROGRAMY I APLIKACJE

Najważniejsze zagadnienia: 

 • Najczęściej używane funkcje w programach
 • Praca z edytorem tekstu
 • Arkusze kalkulacyjne
 • Tworzenie prezentacji
 • Zarządzanie plikami  Współpraca

PODSTAWY PRACY Z KOMPUTEREM

Najważniejsze zagadnienia: 

 • Sprzęt komputerowy
 • Oprogramowanie
 • Systemy Operacyjne
 • Rozwiązywanie Problemów
 • Podstawowe wiadomości nt. konserwacji sprzętu komputerowego


 KONTAKT:

Andrzej Muszyński

Computer College

Ul. Modrzejewskiej 71

75-728 Koszalin

tel.: (+48) 94 4422433

andym@cc.edu.pl  

 

Partnerzy