Informacje ogólne

Publiczne Technikum Informatyczne "Computer College"  to szkoła z wieloletnią tradycją utworzona z myślą o tych, którzy lubią informatykę i przedmioty techniczne a w przyszłości chcieliby wykonywać zawód technika informatyka. W trakcie nauki uczniowie mogą uczestniczyć w szkoleniach autoryzowanych Linux, Novell, Microsoft, ECDL oraz otrzymać cenione w branży informatycznej certyfikaty międzynarodowe.

Nauka w technikum trwa 4 lata.

Atuty szkoły:

• ścisła współpraca z pracownikami naukowymi Politechniki Koszalińskiej w zakresie materiału niezbędnego do kontynuowania nauki na kierunkach inżynierskich i informatycznych
  • praktyki zawodowe na Politechnice Koszalińskiej, w urzędach oraz firmach informatycznych
  • możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania różnymi systemami operacyjnymi, administrowania siecią, projektowaniem programów użytkowych oraz stron www, obsługą programów narzędziowych, grafiki komputerowej
  • nauka języków obcych poszerzona o słownictwo techniczne

Publiczne Technikum Informatyczne jest placówką posiadającą nowoczesny i funkcjonalny sprzęt. Klasy wyposażone są projektory multimedialne, tablice interaktywne oraz wysokiej klasy komputery z dostępem do Internetu.

Nasi partnerzy:

Podpisaliśmy porozumienie współpracy z:

Wychowanie fizyczne w naszej szkole to m.in. zajęcia z samoobrony, strzelectwo oraz siłownia.

Uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w projektach unijnych. Do najistotniejszych należy zaliczyć:

• Od praktyki zawodowej do sukcesu zawodowego. Warsztaty praktyczne w szkolnej firmie symulacyjnej NET
  • Lepszy start zawodowy dla technika informatyka
  • As kompetencji
  • Wirtualna fizyka
  • Szkoła nowych technologii
  • Strategia Nowych i Otwartych Implementacji
  • Projekt z priorytetu IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach

Wejście do portalu edukacyjnego eCollege