Konkurs "3xI" IV edycja 2018 12-03-2018

Computer College od 11 lat jest inicjatorem i organizatorem konkursu informatycznego pod hasłem „Informatyka, Informacja, Infostrada 3 x i". Po raz pierwszy konkurs odbył się w 1996 roku. Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół średnich z całego kraju: m.in. z Poznania, Legnicy, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego, Kołobrzegu, Koszalin, Świdwina, Szczecinka, Świdnica, Szczecina, Słupska, Koła, Sopotu, Stargardu, Puław. Tematem konkursu zawsze są zagadnienia związane z szeroko rozumianą informatyką. W 2014 r. zmieniliśmy formułę i chcąc dać możliwość wykazania się uczniom młodszym zainicjowaliśmy organizację konkursu informatycznego również dla uczniów gimnazjów z powiatu koszalińskiego.
Uczestnikiem konkursu jest szkoła reprezentowana przez swoich uczniów – każda szkoła prowadzi eliminację wewnętrzne, we własnym zakresie i według własnych zasad. Podczas ostatniej edycji uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania podstawowych zadań z szyfrowania informacji, systemów liczbowych oraz podstaw matematyki i tworzenia stron internetowych. Organizatorzy zadbali, aby wiedza informatyczna była powiązana z ciekawą fabułą zadań.
W tegorocznej edycji weźmie udział 45 uczniów z 14 szkół. Patronat pełnią od lat Prezydent Koszalina oraz Rektor Politechniki Koszalińskiej. Patronem medialnym jest Radio Koszalin. Fundatorami nagród są Computer College oraz Fundacja IT Szczecin.

Program dnia IV edycja "3xI" 17.03.2018 r.
Karta zgłoszenia szkoły
Konkurs "3xI" IV edycja 2018 r.
Regulamin konkursu "3xI"
IV edycja 2018 r.
Harmonogram działań IV edycja "3xI"

Partnerzy